27.06.2017

Köpeğini Arabanın Arkasında Sürükledi
" GERÇEK İYİLİK , İNSANIN KENDİNDEN DAHA GÜÇSÜZ  BİR CANLIYA OLAN MERHAMETİNDE GİZLİDİR "

Sen İnsanmısın be Yaratık ?

MUĞLA'da ARABANIN ARKASINA BAĞLANAN KÖPEĞİ HAYVANSEVERLER KURTARDI

26.Haziran.2017 / CNN TÜRK (DHA) MUĞLA / Köyceğiz

Koşmaktan yoruldu. Yürümekten tükendi. Sonunda kendini asfalta bıraktı ama onu otomobile bağlayan iplerden kurtulamadı. Bir köpeğin, sözde sahibi tarafından otomobilinin arkasına bağlanıp cansız bir beden gibi sürüklendiği görüntüler dehşete düşürdü. 


Hayvanlara yönelik acımasızlığın görüntülerinden biri de Muğla'da kaydedildi. Bir otomobilin arkasına bağlı köpeğin, koşmaktan bitkin düştüğü, artık cansız bir beden gibi sürüklendiğini görenler, önce telefonunun kayıt düğmesine bastı, ardından aracı durdurup köpeğin acısını sonlandırdı, sonra da bu acımasızlığın hesabını sordu.
Olay yerine jandarma çağrıldı. Bitkin ve yaralı köpek  veterinere götürülerek tedavi altına alındı. Ülkenin en güzel köşelerinden Köyceğiz'e böyle bir tablo vede böyle bir pislik yaratık yakışmıyor.

Muğla Köyceğiz. Bugün öğlen saatleri. Hareket halindeki otomobilin arkasında bir köpek bağlı. Koşmuyor. Yürümüyor da. Bilmem kaç kilometredir bu şekilde olduğu için artık bitmiş. Vücudunu asfaltın üzerine bırakıvermiş. 
Zavallı köpeğin boynundan bir iple otomobile bağlı vücudu yerde sürükleniyor. Olan biteni görüp, vahşeti sonlandırmaya kararlı birinin telefonun kayıt düğmesine basmasıyla olaydan haberdar oluyoruz. 


Ağaca bağlanması gereken o zavallı köpek değil bu kendisini insan sanan aşağılık olmalıydı


Aynı kişi ve çevresindekiler bu manzaraya daha fazla tanık olmayı reddedip müdahale ediyor. Otomobili durduruyor. Köpeğin dile getirmediği, getiremeyeği acısını sonlandırmakla kalmayıp, "benim" dediği köpeğe bunu yapmaktan çekinmeyen kişiye de hesap soruyor. Jandarmaya haber veriliyor.  


Ve kurtarıcı melekler iş başında


Köpeği tedavi ettirmek için almak isteyenlere sahibi yine karşı çıkıyor. Tartışmadan hayvanseverler galip çıkıyor. Onlar yaralı köpeği veterinere götürmek için yola çıkarken, köpeğin sahibi olduğunu söyleyen kişi de ne yaptığını, neden yaptığını anlatması için Jandarmaya götürülüyor.

BENZER KONULAR:
Mızıkaya eşlik eden zaki köpeğimiz


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :

Güzel yürekli , melek gibi Melek Anne ve yardıma muhtaç sokak kedileri.

Bebekler ve sevimli hayvanların dostlukları
 Dostlarımız okadar şakacılarki oynamaya doyamıyor insanlar, onlarla.Sokak hayvanları için yem ve su aparatları Pugedon ler.
Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder