25.03.2017

Penguenlerin Dünyası
BUZLAR DİYARININ SEVİMLİ  HAYVANLARINDAN PENGUENLER

Güney Kutup Bölgesinde  yaşam sürdüren hayvanlardan sevimli penguenler, iki perdeli ayakları üzerinden dimdik durabilen deniz kuşlarıdır. 

Penguenler genelde Yeni Zelanda ve Galapagos ile Afrika, Amerika, Avultralya Kıtalarının güney kıyılarında yaşar. 

Hayatı Suda geçen penguenler vücutlarının salgıladığı yağ sayesinde soğuğa karşı çok dayanıklıdırlar, yavrulama ve yetiştirme dönemlerinde karaya çıkarlar..

Üst kısmının siyah, alt kısmın ise beyaz renkte olması, ayakta dik dururken siyah palto giymiş bir insanı anımsatır.


Penguenler Dünya üzerirde koruma altındadır.Hem sevimli hemde son derece eğlenceli yaşamları vardır ve görmeye değer.Kuluçka devrelerinde yan yana yuva kurarlar ve yüzlerce yuva bir arada görülebilir.


Yaban hayatı görmek istiyorum diyorsanız onları yaşadıkları bölgelerde izleyebilirsiniz.Hem sevimli hemde son derece eğlencelidir penguenler.


Kırk dereceye ulaşan vücut ısısını kontrol ederek yaşamını sürdürür. Kaygan bir dış yapıya sahiptir ve Altı yüz metre derinliğe kadar dalabilir.Hayat bazen çok zordur buz bölgelerinde.
Yuva yapmak için buldukları çakıl taşları, otlar ve kemikleri kullanırlar.Hayat arkadaş olduğunu anlamı veriyoruz çocuklarımıza.
Suda Göğüslerinin üzerine yatarak kayarlar.Deniz etrafında hayat mücadelesi devam ediyor.Kalabalık aile geçim derdin de .İmparator penguen en büyükPenguenler deniz suyu içebilir.Etçil hayvanlardır.Binlercesi bir arada dünyaya değer sevimlilikleri.Vücut sıcaklıklarını dengeleyen hayvanlardır.Evcil hayvan olabilseler, şartlar mümkün olsa ilk tercihim penguenlerdir.

BENZER KONULAR :

İyilik yap , Mutlu et mutlu ol.
Sahiplerini Uyandıran Kediler
Bu kadarda sevimli üzüm yenmezki
Penguenlerin Yaşamı
Penguenlerin İple Sınavı
Videolarla Kediler Güldürüyor
Bir kedinin bukadar isabetli tahmini olamaz
Köpeğe Yapılan Kamera Şakası
Bir Keçinin Sahibine Bağlılığı
Kedi ile Baykuşun İnanılmaz Dostluğu
YUNUSLARA Kıyan Alçak Yaratıklar

Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder